سوالات متداول

نس یار محدودیتی برای دریافت فایل از نرم افزار خاصی ندارد. الگوریتم های نس یار بر اساس استانداردهای سازمان های بیمه طراحی شده و سعی شده فایل های تولید شده با نرم افزار های معتبر موجود در بازار نیز حتی اگر خارج از استانداردهای لازم باشند، قابل استفاده باشد.

شما می توانید پس از بارگذاری فایل های نس ( دیسکت آخر ماه )، آن ها را بررسی نموده تا از کسورات داروخانه جلوگیری کنید. همچنین امکان ارسال اطلاعات این فایل ها به سامانه تبادل اطلاعات سلامت (HIX) مهیا شده است. داروسازها و سازمان هایی که دارای چند داروخانه می باشند و در یکپارچه کردن نسخ این داروخانه ها با مشکل مواجه هستند، می توانند با استفاده از عملیات یکپارچه سازی سایت به راحتی دیسکت یکپارچه تهیه کنند. داروخانه ها و سازمان هایی که نیاز به تهیه گزارشات آماری مصرف، پزشکان و یا هر گزارش قابل استخراج از فایل نس را دارند، می توانند از بخش گزارشات استفاده کنند و یا گزارش مورد نظر خود را از بخش تماس با ما سفارش دهند. همچنین در سایت امکان ثبت آگهی جهت تبادل دارو و یا استخدام پرسنل داروخانه قرار داده شده است.

خیر. با توجه به آنکه این سایت در سراسر ایران فعالیت می کند و امکان بررسی صحت اعتبار آگهی دهندگان سراسر کشور و بررسی مشخصات آن ها با مراجع ذی صلاح نمی باشد، نس یار تنها بستری برای ثبت آگهی مهیا نموده است و بررسی اعتبار آگهی و آگهی دهنده بر عهده کاربران می باشد.

برای ثبت نام در سایت کافیست شماره تلفن همراه و ایمیل خود را وارد کنید. رمز ورود به سایت برای شما پیامک خواهد شد و یک شارژ هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. برای استفاده از سایت، علاوه بر آنکه باید میزان شارژ کافی برای هر عملیات را داشته باشید، با توجه به اطلاعات لازم در هر عملیات، اطلاعات شما در صفحه پروفایل باید پر شده باشد. مثلا برای بررسی دیسکت و یکپارچه سازی، نام کامل داروخانه، شهر و پروانه داروخانه که در نس قرار می گیرند، الزامی است. یا برای ارسال به HIX ، کد ثبت شده در سامانه، اطلاعات موسس، اطلاعات مسئول فنی و اطلاعات نسخه پیچ نیاز می باشد. برای ثبت آگهی نیز نیاز است که نام، تلفن، آدرس و سمت خود را در بخش پروفایل تکمیل کرده باشید.

سایت نس یار محدودیتی برای استفاده چند داروخانه از یک پروفایل ایجاد نکرده است. اما برای عملیات های این سایت اطلاعات از بخش پروفایل گردآوری و ارسال می شود. پس مثلا ارسال اطلاعات یک داروخانه دیگر با کد ثبت شده در سامانه HIX داروخانه دیگر منطقی نمی باشد. عواقب ناشی از این نوع استفاده بر عهده کاربران می باشد.